VÝZVA PRO VÝTVARNÍKY!

„UMĚNÍM K EMPATII“

Veřejná prostranství dnes zaplňují nádoby všemožných tvarů, barev a dekorů. Trend nutné recyklace je nezadržitelný. Část veřejnosti – zejména nastupující generace se tuto nutnou výbavu venkovního prostředí snaží „zlidštit“ většinou s nevalnými úspěchy náznaky graffiti. Vzhledem k tomu, že naše dary také sbíráme do kovových kontejnerů ve své podstatě prostředí příliš nezdobících, přišli jsme s nápadem, dekorovat je za odborného dohledu renomovaných výtvarníků nebo je zcela ponechat umělcům k vyjádření. Začala tak vznikat malá umělecká díla na nádobách, kam lidé mohou odkládat dary v rámci svého humanitárního a charitativního cítění. Jak ukazují první realizace a první jednání, jde o nápad srovnatelný s nápadem „Piána na ulici“. Snažíme se jej dále rozvíjet. Daří se tak oživovat veřejná prostranství o skutečné skvosty a zároveň tímto estetizujícím tažením upozorňovat veřejnost na potřebnost zamýšlet se nad dalším osudem odkládaných věcí, stejně nad tím, že mohou někomu nebo něčemu ještě posloužit.

Číst dál...

Komunitní centrum Majáček v Charvátské Nové Vsi zahájilo v polovině dubna pravidelná setkání seniorů s programem, který formou zábavy rozvíjí paměť, nabízí zkušenosti ve fyzioterapeutické praxi a také přináší návody, jak aktivně trávit volný čas. Nejvíce legrace si účastníci zahajovací lekce užili při paměťových testech, někteří využili možnosti přímo na svých nohou okusit reflexní masáž a přiučili se pletení věnečků a ozdob z papíru.

Číst dál...

Polibek pod stromem „láskovníkem“, koupit své milé nebo svému milému jako dárek „valentýnskou mašličkovou jitrnici“ nebo si dát pod širákem teplý ovárek s křenem a mnoho dalších valentýnských překvapení… To se v sobotu o sv. Valentýnu v Charvátské Nové Vsi na dvoře v našem Komunitním centru Majáček na Lednické ulici líbilo tolika lidem, že zvažujeme další nejbližší akci…

Číst dál...

TŘEBÍČ – Charitativně-ekologické sdružení AIDED z.s. Břeclav zhodnotilo premiéru třídenního charitativně zaměřeného bazárku , zabývajícího se prodejem veřejností darovaného použitého textilu, obuvi a hraček, který se uskutečnil od neděle do úterý 24-26.8. 2014 v Domě zahrádkářů v Třebíči.

Číst dál...