Sběrové úterý v Břeclavi trochu jinak

Na úterý 23. června 2015 jsme po třech měsících v Břeclavi zase formou letáků vyhlásili sběr textilu, obuvi a hraček. Přesto, že bylo deštivo a v jednotlivých částech města jsme už pro odkládání darů na charitativní a humanitární účel instalovali čtyři béžové nádoby s výklopkou, sesbírali jsme v úterý po ulicích v průběhu cca 3 hodin 4,5 tuny cenného materiálu. Za tyto dary i ty, které jsou ve značném množství odkládány do našich kontejnerů, Břeclavákům srdečně děkujeme, a to zejména za jejich příjemce. Díky této empatii a ochotě pomáhat stále zvětšujeme část darů, které pomáhají řešit potřeby regionu.

Sběr byl v úterý mimořádný nejen díky objemu sesbíraných darů za nepříznivého počasí, ale téměř památečný, protože nám při něm pomáhali čtyři z devíti členů Rady města Břeclavi. Dva obětovali dokonce svůj drahocenný čas na ranní terénní sběr. Pomoci se sběrem odložených darů věnovala den své dovolené členka Rady města Alena Andělová a necelou hodinu místostarosta Milan Vojta. Velkou radost nám pak udělali členové žákovského družstva ledního hokeje včetně trenérů, kteří provedli v tento den i individuální sběr a přivezli se svými rodiči své dary přímo na zimní stadion. Byla to hezká tečka za jedním sběrovým dnem. Na naši výzvu zapojit se do sbírky, která zahajuje tvorbu textilní banky pro mimořádné situace, reagovali také zbývající dva místostarostové města Ing. Jaroslav Válka a Ing. Zdeněk Urban. Přišli podpořit individuální sbírku hokejové mládeže u Zimního stadionu s tím, že chtějí pomoci rozšiřovat nový regionální sběrný systém AIDED zejména v jeho stacionární podobě (sběr textilu do sběrných nádob). Vyjádřili se na místě ve prospěch regionálního sběru, který může znamenat územní rozvoj, ale zároveň vytvářený depozit může pomoci při krizových a mimořádných situacích.

V souvislosti s polohou města, nebezpečím záplav a případné nutné krátkodobé péče o lidi na cestě si zúčastnění členové Rady města uvědomují potřebu přípravy na tyto potenciální události a iniciují jednání o komplexní přípravě města na jakékoli mimořádné situace.

Moc nás těší, že jsme tímto sběrovým dnem ve spolupráci s některými představiteli města mohli upozornit na problémy, které nás ve velmi blízké době mohou potkat a jejichž dopady můžeme svou činností zmírnit i my.

Vaše charita AIDED

Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-01
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-02
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-03
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-04
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-05
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-07
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-06
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-08
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-09
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-10
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-11
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-12
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-13
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-14
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-15
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-16
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-17
Sberove-utery-v-Breclavi-trochu-jinak-2015-18